11.00: Öppning av området

11.30: Invigning: Margareta Broms och VD Carl Johan Broms (utescen)

11.00-15.00: Båtloppis i PVC-tält 

12.00-13.00: Futa Psycho uppträder (utescen)

12.00-13.00: Visning av auktionsobjekt (Gustavsbergs Auktionskammare)

13.00-14.00: Skärgårdsradion sänder live (utescen)

13.00-15.00: Auktion (Gustavsbergs Auktionskammare)

14.00: Godisregn (utescen)

14.00-14.45: Vocalettes uppträder (utescen)

15.00-15.45: Allsång på Bullandö på utescenen med konferencier Lena Nilsson

16.00-17.00: Joakim Amorell trubadur (utescen)

11.00-17.00: Övriga aktiveteter (se karta)

-Aktiviteter i Barnpark (Fiskdamm/ansiktsmålning/hoppborg/hinderbana/korv/popcorn etc)
-Candela Speed Boat (Elbåt)
-Go Electric (Elbåt)
-Slackline (balansgång på lina)
-Marknad med olika utställare
-Uppvisning av klassiska båtar
Tentsile (trädtält)
Get Out Kayak
Konstutställning
Kustbevakningen/Sjöpolis/SSRS – (Gästbryggan)
-Matmarknad/foodtrucks
-Öltält
Helikopter (hästhagen)

17.00-24.00: AfterSail i båthallen – Mat/dryck och underhållning av Henko Benko och Stockholm Node 

Skärgårdsradion sänder live under hela dagen

11.00: Öppningsord (utescen)

11.30-13.30: Trubadur Willy Landstedt (utescen)

11.00-14.00: Båtloppis i PVC-tält

11.00-16.00: ”Bullandö – Jorden runt” föreläsningar i verkstaden

11-12: Joakim och Cecilia Furusten ”Vägen till Curacao – Hur vi blev långseglare”
12-13: Louise & Jörgen Wennberg ”En familj och tre världshav”
15-16: Linda Lindenau ”Jorden runt med betalande besättning”

13.30: Godisregn (utescen)

14.00-15.00: Bullandö Swimrun

15.30: Prisutdelning för Bullandö Swimrun (utescen)

11.00-16.00: Övriga aktiviteter: (se karta)

-Aktiviteter i Barnpark (Fiskdamm/hoppborg/hinderbana/korv/popcorn etc)
-Matmarknad/foodtrucks
Konstutställning
Tentsile (trädtält)
-Marknad med olika utställare
-Öltält
Get Out Kayak
-Slackline (balansgång på lina)
-Uppvisning av klassiska båtar
Helikopter (hästhagen) 

16.00: Området stänger 

 

Skärgårdsradion sänder under hela dagen